Barevné varianty Parkdecor®

Vyberte si Vaší barvu pro svůj povrch

Okrová

Parkdecor vám dodáme i v okrové barvě.

Zjistit více

Červená

Parkdecor vám dodáme i v červené barvě.

Zjistit více

Šedá

Parkdecor vám dodáme i v šedé barvě.

Zjistit více

Antracit

Parkdecor vám dodáme i v atracitové barvě.

Zjistit více

Nevýhody původních mlatových povrchů

Mlatové povrchy vypadají skvěle, pokud se jim dostává pravidelné údržby. Kromě namáhání při provozu na ně působí vlivy počasí a dochází k erozi materiálu. Při špatném postupu přípravy podloží navíc povrch nevydrží. Parkdecor® tyto problémy dovede vyřešit.

 

 • Barevnost

Pokud potřebujete mlatový povrch konkrétní barvy, musíte najít nejen kamenolom, kde se tento materiál těží. Musíte se také ujistit, že materiál má správné složení, které je potřeba k odolnému mlatovému povrchu. Další problém nastane při údržbě, když tento kámen dojde. Najít podobný je často nereálné. Kámen navíc "stárne" a barvu postupně mění. Pokud zvažujete standardní mlatový povrch, připravte si několik tun materiálu do zásoby. S Parkdecorem však máte jistotu, že váš mlatový povrch bude barevně stálý a materiál pro údržbu vám dodáme vždy ve stejné kvalitě. Ostatně přesvědčit se o tom můžete na zámku Moritzburg, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku a kde je tento povrch již přes 20 let.

 

 • Údržba

Mlatové povrchy vyžadují údržbu, jsou totiž namáhané provozem a erozí materiálu. Při budování musíte zvážit svažitost terénu a eventuálně připravit odvodňovací systém, nebo dokonce kanalizaci. Ani tím však někdy nezabráníme snaze rostlin materiál prorůst, jelikož do určité míry mlatovýc povrch vždy nějakou vodu zadržuje. Parkdecor je proti tomu vodopropustný a takové úpravy nepotřebuje. Díky propustnosti vody navíc dochází k erozi (odnosu) materiálu významně méně. Lze jej také snadno opravovat, protože je odolnější než klasický mlat a nevznikají proto nijak hluboké nerovnosti. Běžné poškození se navíc časem samo vyrovná.

 

 • Realizace

Klíčem ke správné realizaci mlatového povrchu je vždy co nejdokonalejší příprava podloží a hutnění v každé fázi (vrstvě) výroby. Při výrobě mlatového povrchu se používá ochranná (spodní), podkladní dynamická (střední) a obrusná (vrchní vrstva). V případě, že není povrch opravdu důkladně přpraven, může u běžného mlatového povrchu dojít k tomu, že je časem vidět podkladná vrstva. Některá zrna si při sebemenší nerovnosti za účasti vody najdou cestu nahoru a estetický dojem je pryč. Je pak potřeba takový povrch rozebrat a opět vytvářet.

Pokud však použijete Parkdecor, dodáme vám i dynamickou (střední) vrstvu se stejnou barevností. Pokud by někde nastal problém, materiály spolu skvěle korelují a k výstupkům kameniva na povrch zpravidla nedochází. Pokud však k tomuto dojde (a opět připomínáme že pouze při špatném výrobním postupu podloží), není tento jev vidět.

 

Zjistěte více o pokládce Parkdecoru

 

 

Jak se správně tvoří mlatový povrch

 • Odbagrujeme zeminu pod budoucí cestou
 • Povrch vyrovnáme a zhutníme
 • Položíme geotextilii, je-li potřeba
 • Položíme ochrannou kamennou vrstvu
 • Důkladně vyrovnáme a zhutníme podloží
 • Položíme podkladní dynamickou vrstvu
 • Opět vyrovnáme a zhutníme
 • Rozprostřeme vrstvu Parkdecor, které se také říká obrusná vrstva
 • Vyrovnáváme a opět hutníme

Systém pokládky mlatového povrchu při použití Parkdecoru

 

Zjistěte více o mlatovém povrchu z Parkdecoru

 

Vyplňte formulář